Sprzedaż

Sprzedaż klimatyzacji


Kto może dokonać zakupu urządzeń chłodniczych, klimatyzacyjnych oraz pomp ciepła zgodnie z ustawą f-gazową?

Zgodnie z ustawą f-gazową urządzenia typu split (niehermetycznie zamknięte) mogą być sprzedawane wyłącznie w przypadku, kiedy nabywca urządzenia przedstawi dowody, że dane urządzenie będzie instalowane przez podmiot posiadający certyfikację. Oznacza to, że urządzenie typu split może zakupić tylko i wyłącznie firma posiadająca certyfikat dla przedsiębiorstwa lub firma która przedstawi umowę na wykonanie usługi instalacji urządzenia przez podmiot posiadający certyfikację.

Do zakupu urządzeń hermetycznie zamkniętych wystarczy posiadać uprawnienia do montażu i uruchomienia wydawane prze producenta danego urządzenia.

W przypadku montażu urządzeń hermetycznie zamkniętych sytuacja wygląda tak jak przy zakupie urządzenia (wystarczy posiadać uprawnienia producenta). W przypadku instalacji urządzenia niehermetycznie zamkniętego (typu split), uruchomienie, czyli wykonanie finalnego połączenia układu chłodniczego może być dokonane tylko i wyłącznie przez osobę posiadającą certyfikat dla personelu zwany uprawnieniami f-gazowymi, wydany przez Urząd Dozoru Technicznego. Z powyższego wynika, że montaż urządzenia polegający na umieszczeniu poszczególnych elementów wchodzących w skład układu może zostać dokonane przez instalatora bez certyfikatu, jednak do finalnego podłączenia oraz uruchomienia instalator musi posiadać uprawnienia f-gazowe.

Jesteś instalatorem ? Dołącz do NAS !

Dołącz do grona zadowolonych klientów. Zapewniamy szeroką gamę urządzeń klimatyzacyjnych oraz akcesoriów montażowych. Zajdziesz tu WSZYSTKO czego potrzebujesz do montażu klimatyzacji. Poza urządzeniami klimatyzacyjnymi i elementami instalacyjnymi znajdziesz u nas także szereg narzędzi ułatwiających pracę.

Producenci

Klimatyzacja : Mitsubishi Electric, Cooper&Hunter, Hyundai, Gree, Toshiba, Samsung, LG, Rotenso, Daikin, Haier, Kaisai…

Narzędzia : Black Diamond Tools, AitCool, Value, CPS, Refco
Elektronarzędzia : AGP power tools

Pompki skroplin : Aspen, Refco, Blue Diamond

Wsporniki : Rodigas, Big Foot Systems, Artiplastic, Castel
Rury miedziane : Ebrille
Systemy mocowań : Arwex